//nativeahiska.ucoz.org/post-177-1214146847_22.gif
Приветствую Вас, Гость
Главная » Статьи » SON DAKİKA » AHISKA HABER

"Seyfettin dede", 90. yaşını Ahıska"da pasta keserek kutladı
"Seyfettin dede", 90. yaşını Ahıska'da pasta keserek kutladı


"Seyfettin dede", 90. yaş gününü Ata yurdu Ahıska'da çocukları ve torunlarıyla birlikte pasta keserek kutladı.Yaklaşık olarak 35 yıldır Ahıska'da 6 çocuk, ve torunlarıyla birlikte yaşayan  Seyfettin Dursunov  - " Benim parada pulda gözüm yok. Nasılsa ölüm var, nasılsa hesap var, nasılsa Allah var. Allah var, adalet var. Allah herkese uzun ömürler nasip etsin" şeklinde konuştu.

1925 yılı Ağustos ayında  Ahıska’nın Adıgen rayonu Utgusuban köyünde dünyaya geldiğini, yedinci sınıfta iken savaş  başladığını, 1944'de Stalin tarafından Ahıska'dan topluca  sürgüne gönderildiklerini, 40 bin kişi yolda öldüğünü, bir süre Özbekistan da kaldıktan sonra Kırgızistan ve Azerbaycan a göç ettiklerini hep namaz kıldığını anlatan Seyfettin dede, o yıllar Azerbaycan da  namaza engel olmaya çalıştıklarını fakat yinede gizli şekilde namaz kılmaya devam ettiğini, şu an artık rahat namaz kılabildiğini, vatana’da çok huzurlu olduğunu ancak Gürcistan hükümeti tarafından kabul edilmediği için hala vatandaşlık alamadiklarini söyledi.

"Seyfettin dede'nın "  yaş gününe Posof ilçe müftüsü Ali Çetin de katıldı. Okunan Kuran-ı kerim ile başlayan program da Posof Müftüsünün ettiği duadan sonra davetlilere yemek ikram edildi.Print Friendly Version of this pagePrint Get a PDF version of this 
webpagePDF© NATIVE AHISKA NEWS
Категория: AHISKA HABER | Добавил: alim (18/Авг/2015)
Просмотров: 1359 | Рейтинг: 5.0/1
Всего комментариев: 0
Добавлять комментарии могут только зарегистрированные пользователи.
[ Регистрация | Вход ]