//nativeahiska.ucoz.org/post-177-1214146847_22.gif
Приветствую Вас, Гость
Главная » Статьи » SON DAKİKA » AHISKA HABER

Cavid Aliyev yeniden Vatan Cemiyeti Başkanı seçildi
Cavid Aliyev yeniden Vatan Cemiyeti Başkanı seçildi

Moskova’da düzenlenen Uluslararası Ahıska Türkleri Vatan Cemiyeti’nin 8. Kurultayı’nda bir araya gelen Ahıska Türkleri anavatan Ahıska’ya dönmek için gerekli çalışma ve faaliyetleri arturmah kararı aldı.

 
Moskova’da Milan Oteli salonunda yapılan kurultaya Rusya’nın çeşitli bölgeleri ve Azerbaycan’dan gelen Ahıska Türkleri dernek başkan ve üyeleri katıldı. Katılımcılar Ahıska Türkleri’nin Orta Asya’ya sürgüne gönderilmesinin 71. Yıldönümü bağlamında hayatını kaybeden insanlar için 1 dakikalık saygı duruşunda bulundu. Anavatan Ahıska'ya dönmek için çalışmaların artırılması gerektiğini vurgulayan Vatan Cemiyeti Başkanı Cavid Aliyev, diaspora temsilcilerine bu bağlamda organize şekilde çalışma yapmaya davet etti. Cemiyet Başkan Yardımcısı Fuad Pepinov da, "Rusya da bizim vatanımız. Ama anavatanı da unutmamak lazım. En azından yuvamız Ahıska'ya insanlarımızın göç etmesine yardımcı olmamız lazım. Elbette engeller var. Ama bunları ortadan kaldırmamız için çok çalışmamız lazım.” dedi.

Kurultayda yeniden Vatan Cemiyeti Başkanı seçilen Aliyev, "Tüm dünya Ahıska Türklerine buradan sesleniyerim: Anavatanımız Ahıska, hepimiz için duygusal bir konu. Yuvamız. İnsanlarımızın oraya yerleşmesine yardımcı olmamh tarihi bir sorumluluğumuz.” şeklinde konuştu.


Print Friendly Version of this pagePrint Get a PDF version of this 
webpagePDF© NATIVE AHISKA NEWS
Категория: AHISKA HABER | Добавил: alim (29/Ноя/2015)
Просмотров: 1293 | Рейтинг: 0.0/0
Всего комментариев: 0
Добавлять комментарии могут только зарегистрированные пользователи.
[ Регистрация | Вход ]