http://nativeahiska.ucoz.org/post-177-1214146847_22.gif
Приветствую Вас, Гость
Главная » Видео » CULTURE OF LIFE

ÖZEL HABER

00:05:23
Просмотры: 1 Добавил: alim NATIVE AHISKA TUBE 
Описание материала:

BÜYÜK ZULMÜN BELGESELİ GÖSTERİMDE

Gürsu Ahıskalılar Dayanışma ve Yardımlaşma Derneğinin ev sahipliğinde Ahıskalılar bir araya geldi. Genç bir kızın sürgün hikayesini yazıp yöneten Ahmet Koçali’nin “Ahıska Büyük Zulüm “ adlı belgeselin tanıtım galasına Gürsu Kaymakamı Mehmet Makas, Zafer Mahalle Muhtarı Ahmet Demirci, Gürsu Ahıska Dernek Başkanı Yusuf Nurigil ve ilçede ikamet eden Ahıskalılar katıldı. Ahmet Koçali “ Ahıska Türklerin yaşamış olduğu Ruslar tarafından yapılmış olan büyük zulmü şiirlerle, zulmü yaşayanların anıları ile anlatmaya çalıştık. Bu zulmü yaşayan Ahıska Türklerinin imdadına yetişen Anadolu Türklerinden başkası da değildir. Katılım gösteren tüm kardeşlerime teşekkür ederim” dedi.

SON KALE ANADOLU

Kaymakam Mehmet Makas’da “ Tüm Türk ve İslam Dünyasının son kalesi Türkiye’dir. Dünyada zulüm gören tüm insanlara Türkiye kucak aşmıştır. Son zamanlarda coğrafyamız üzerinde yaşanan çatışmaların bir açıklaması var. Bin yıldır varlığını kardeşliğe dayandıran Anadolu insanını bölmek isteyen çıkar çevreleri, büyük devletler ajanları vasıtası ve ekonomik güçleri ile üzerimize gelmektedir. Kavga sadece Anadolu’yu parçalamak değildir. Bu ülke üzerinde yaşayan bir vatandaş olarak, geleceğe dair söyleyebileceğim tek bir söz vardır. Bizi bölemeyecekler. Anadolu tarihinde çok kardeş kavgaları yaşamış ancak hiçbir zaman parçalanmamıştır.” Dedi.

GÖÇ HİKAYESİ

Film gösteri ardından sahne alan Bursa sanatçılarından Yeşim Toprak ise “ Bu anlamlı bir film galasından sonra burada Ahıska Türkleri arasında bulunmaktan son derece mutluyum. Bursa’da yapılan organizasyonlara katılmaya çalışıyorum. Yakında çıkacak olan albümümdeki parçalardan biri de yaşanan zorunlu bir göç hikayesidir. “ dedi.

Язык: Русский
Длительность материала: 00:05:23
Автор: Recai KILIÇ
Сайт автора: https://www.youtube.com/channel/UC4Gbooo-IUGMcRk7ILEA4qw
Всего комментариев: 0
Добавлять комментарии могут только зарегистрированные пользователи.
[ Регистрация | Вход ]