http://nativeahiska.ucoz.org/post-177-1214146847_22.gif
Приветствую Вас, Гость
Главная » Видео » CULTURE OF LIFE

Başbakan Davutoğlu, Üzümlü'de Ahıska Türklerini Ziyaret Edecek

00:01:22
Просмотры: 1 Добавил: alim NATIVE AHISKA TUBE 
Описание материала:

AK Parti Erzincan Milletvekili Sebahattin Karakelle, vilayet teşkilatı ile beraber Ahıskalı Türk aileleri ziyaret etti.

Başbakan Davutoğlu'nun 13 Şubat'ta Erzincan'a yapacağı ziyaret programına, Ahıskalı Türk aileleri ziyaretinin eklendiğini belirten Karakelle, ailelere bir ihtiyaçları olup olmadığını sordu.

Gazetecilere açıklamada bulunan Karakelle, "Bugün Ahıskalı Üzümlülü hemşerilerimizi ziyarete geldik. Ahıska Türkleri tarihin seyri içerisinde Rusya'nın büyük zulmünü görmüş. Rusya onlar hep asimile etmeye çalışmış fakat çok şükür gezdiğimizde görüyoruz ki öz be öz Türkmen olan, Oğuz Türkleri olan, Osmanlı torunları olan bu kardeşlerimiz asimile edilememişler. Çok şükür Cumhurbaşkanımızın, Başbakanımızın sayesinde o zulümden kurtarılıp ilimize gelmeleri sağladı. Şu anda yerleştirildikleri konutları geziyoruz" dedi.

Karakelle, Başbakan Davutoğlu'nun Ahıska Türklerinin evlerine konuk olup dertlerini dinleyeceğini vurgulayarak, şunları kaydetti:

"Sayın Başbakanımızın Erzincan'ımızın kurtuluşu münasebeti ile Erzincan'a teşrif edeceklerdir. Çok mühim mücbir bir neden olmaz ise mutlaka sayın bakanlarla ve Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanımızı Binali Yıldırım ile beraber 13 Şubat Cumartesi günü saat 11.00 gibi Erzincan'a gelmesi planlanıyor. Kurtuluş Bayramımız dolayısıyla bir zafer yürüyüşüne katılacak, şehit aileleri ziyaret edilip şehirde bir kaç daha ziyaretin ardından Ahıska Türklerini burada ziyaret edecek. Bir kaç aile de olsa onların dertlerini dinleyecek" dedi.

Milletvekili Karakelle'ye ziyaretinde Üzümlü Kaymakamı Fatih Acar, Erzincan Belediye Başkanı Cemalettin Başsoy, Üzümlü Belediye Başkanı Ahmet Sazlı, AK Parti Üzümlü İlçe Başkanı Selami Karatepe de eşlik etti.

Язык: Русский
Длительность материала: 00:01:22
Автор: Erzincan Yirmidört Haber
Сайт автора: https://www.youtube.com/user/ybakar
Всего комментариев: 0
Добавлять комментарии могут только зарегистрированные пользователи.
[ Регистрация | Вход ]