http://nativeahiska.ucoz.org/post-177-1214146847_22.gif
Приветствую Вас, Гость
Главная » Статьи » SON DAKİKA » AHISKA HABER

YTB Başkanı resmen saçmaladı!
YTB Başkanı resmen saçmaladı!

Gürcistan Diaspora Bakanlığı tarafından başlatılan bir program çerçevesinde Gürcistan’da bulunan Yurtdışı Türkler ve Akraba Topluluklar Başkanı Doç. Dr. Kudret Bülbül,70 yıl önce sürgün edildikleri Vatan topraklara geri dönen 26 aile AhıskalıTürkler ile buluştu.


Ahıska'ya geri dönen Ahıskalı Türklerin Gürcistan vatandaşlığına geçme konusunda karşılaştıkları sorunları dinleyen Bülbül, onlara bir an önce gürcüceyi öğrenmelerini tavsiye etti.

Öncelikle şunu  söylemekte yarar var. Maalesef Türkiyemizde bu zihniyette olan şuursuzlar var.  Yani aslı astarı olmayan ve halkimizın , daha önce defalarca cevabını verdiği bu tür tavsiyelerin kime ne faydası olur ?  Bize gürcüleşme dersi vermek isteyenler önce kendilerine baksınlar. Eğer mazlum halkimiz Gürcistan'ın isteklerini kabul etseydi, bugün çok daha farklı yerlerde olurdu.

Ahıskalı Türklerin Türkiye'nin başında görev alan insanlara, siyasilere olan güvensizliği belirtmek istiyorum. Türkiye'nin son otuz yıllık dönemine şöyle bir baktığımızda,” Karadeniz Ekonomik İşbirliği ” (KEİ) Gürcistan üyeliği görüşmelerinde bilinenden çok daha fazla taviz verildiğini ortaya koyuyor. Verilen tavizler o kadar büyük ki  Ahıskalıların vatana dönüş mücadelesini de olumsuz yönde etkiliyor.

Verilen  tavizlerden bir kısmını şöyle sıralayabiliriz:
Dönemin başbakanı Süleyman Demirel ” Karadeniz Ekonomik İşbirliği ” Gürcistan üyeliğine  Ahıska Türkleri'nin sorunları taviz verilmeyeceğini söylemişti. AKP oldukça uzun bir zamandır iktidarda gürcü rejimini bütün gücüyle destekliyor. YTB'den alınan bilgiye göre, ”Karadeniz Burs Programı” kapsamında gürcülere  burs  verenler bile var. Bu, vatana ihanet değil de nedir?  Bu vatana, bu topraklara, bu topraklar için ölmüş insanlara ihanet etmeyin.
Ahıskalı Türklerin fıtratında ver kurtul olsa idi, Çanakkale olmazdı.Biz'de orada şehitler verdik.


  Yurtdışı Türkler ve Akraba Topluluklar Başkanı Doç. Dr. Kudret Bülbül'ün beyan edeceği her türlü fikir ve düşünce tamamen kendi kişisel görüşüdür ve sadece kendisini bağlar. Ahıska Türkleriyle ilgili saçma sapan açıklama yapmayın lütfen.

İnsan hakları, ırk, din, dil ve cinsiyet ayrımı gözetmeksizin tüm insanların yararlanabileceği haklardır. Bu yüzden, Ahıska Türklerinin sorunlarını çözüme kavuşturmak i
istiyorsanız, şirketinizin faaliyetleri geliştirmek istiyorsanız veya çalıştığınız firmada kariyer yapmak istiyorsanız  mutlaka Ingilizce, ikinci yabanci dil olarak da Rusça öğrenmeniz şart.


Print Friendly Version of this pagePrint Get a PDF version of this 
webpagePDF© NATIVE AHISKA NEWS
Категория: AHISKA HABER | Добавил: alim (29/Мар/2015)
Просмотров: 876 | Рейтинг: 5.0/8
Всего комментариев: 0
Добавлять комментарии могут только зарегистрированные пользователи.
[ Регистрация | Вход ]