http://nativeahiska.ucoz.org/post-177-1214146847_22.gif
Приветствую Вас, Гость
Главная » Статьи » SON DAKİKA » AHISKA HABER

YALANMIŞ ARKADAŞLAR !
DATÜB- BU HABERİ YALANLADI !

Dünya Ahıska Türkleri Birliği (DATÜB)resmi sitesinde; Türk basınında yer alan 150 bin Ahıska Türkü'nün Kars, Ardahan ve Iğdır'a  yerleştirilebileceği doğrultusundaki haberleri yalanladı.Dünya Ahıska Türkleri Birliği (DATÜB), açıklamasında
: Son günlerde İnternet sitelerine ve sosyal medyaya yer alan, rahmetli Özal döneminde Ahıska Türklerinin bir kısmını Kars, Ardahan ve Iğdır’a yerleştirme projesi yeniden gündeme gelebileceği konusundaki haberlerin tamamının gerçek dışı olduğunu, çıkan bu tür maksatlı haberleri siddetle kınadıklarını, DATÜB olarak kendilerininde Ahıska Türk kamuoyuna doğru düzgün bilgi ulaştırmakdan memnuniyet duyduklarını açıkladı.

Prof. Dr. İlyas Doğan, içerik olarak Türkiye Cumhuriyeti makamlarınca doğrulanmayan haberlerin, vatana dönüşün gerçekleşeceği dönemde gündeme gelmesini, ermeni değirmenine su dökmeden, başka birşey olmadığını söyledi.

 Doğan, konuyla ilgili açıklamasında, " İşte bütün bu tehditler ve zorluklar karşısında Ahıska Türk Milleti'nin en büyük silahı birlik ve beraberlik halinde hareket etmesidir. Ahıska Türk Milleti'nin birlik ve beraberliği tüm zorlukları aşacak"  diye bir duyuru yayınladı..


© NNA-TV


Категория: AHISKA HABER | Добавил: alim (06/Мар/2013)
Просмотров: 1179 | Рейтинг: 5.0/2
Всего комментариев: 0
Добавлять комментарии могут только зарегистрированные пользователи.
[ Регистрация | Вход ]