http://nativeahiska.ucoz.org/post-177-1214146847_22.gif
Приветствую Вас, Гость
Главная » Статьи » SON DAKİKA » AHISKA HABER

TÜRKIYE'DEKI AHISKA TÜRKLERİ' NİN EMEKLİLİK SORUNU BİR AN ÖNCE ÇÖZÜLMELİDİR.
TÜRKİYE'DEKI AHISKALI TÜRKLERİN EMEKLİLİK SORUNU BİR AN ÖNCE ÇÖZÜLMELİDİR.
 
Türk oldukları için Türkiye'yi sevdikleri için  pek çok ayrımcılığa maruz kaldıkları yüzünden Türkiye'ye göç etmek zorunda kalan  Ahıskalı Türkler borçlanarak Türkiye'den emekli olabilmek için 5 yıldır mücadele veriyor.Emeklilik hakkı için 5 yıldır çalmadık kapı bırakmadığını belirten Sürgüne Uğramış Ahıska Türkleri
'nin Haklarını Koruma Derneği Başkanı Paşa Alihan, Anavatan Türkiye'ye sığınan Ahıska Türkleri'nin borçlanma ve buna bağlı olarak emeklilik hakkı kazanabilmek için zorlu bir mücadele verdiklerini söyledi.

  Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Faruk Çelik, Sosyal Güvenlik Kurumu ile defalarca görüşen ve imzaları ileten 5 bin Ahıska Türkü emekli olmayı bekliyor. Türkiye Büyük Millet Meclisi'nden bir yasa geçerse borçlanma yapılabileceğini belirten Sürgüne Uğramış Ahıska Türklerinin Haklarını Koruma Derneği Başkanı Paşa Alihan, kendilerine verilen sözlerin tutulmasını istedi.

Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç'tan destek istediklerini söyleyen Paşa Alihan, "Açlık grevi yapmaya karar verdiğimizde bize sosyal haklarımızı sağlamak için söz verdiler. Gezi olaylarından sonra çaldığımız kapılardan ‘Türkiye zor günler geçiriyor sabredin' yanıtını alıyoruz. Ama hayat bizim için devam ediyor. 5 bin Ahıska Türk'ünü daha ne kadar bekletebiliriz""diye konuştu.


© NNA-TVКатегория: AHISKA HABER | Добавил: alim (03/Авг/2013)
Просмотров: 2918 | Комментарии: 1 | Рейтинг: 5.0/9
Всего комментариев: 1
1 alim  
Комментарии, нарушающие правила сайта NNA-TV, а именно содержащие оскорбления, некорректные высказывания, касающиеся  патриотической деятельности Ахыска удаляются.

Добавлять комментарии могут только зарегистрированные пользователи.
[ Регистрация | Вход ]