http://nativeahiska.ucoz.org/post-177-1214146847_22.gif
Приветствую Вас, Гость
Главная » Статьи » SON DAKİKA » AHISKA HABER

MEVLİT KANDİLİ DAYTON'DA KUTLANDI
MEVLİT KANDİLİ DAYTON'DA KUTLANDI

Peygamber Efendimizin (s.a.v.) doğum günü, Dayton’da Ahıskalı Müslümanlar tarafından da coşkuyla kutlandı.

Ahıskalıların mevlit kandili coşkusu


Ahıska Türklerin Yeni Ahıska (NEW AHISKA-Ahiska Turkish American Community Center )  adını verdikleri- 2324 Stanley Ave, Dayton, OH semtinin  eski Bomberger Merkezinde kılınan namazdan sonra Efendimiz (SAS) adına yazılan Mevlid-i Şerif okundu. Amerika Ahıska Türk toplumu (AATS) ve Ohio Türk Amerikan Derneği (TASO)’nin ortaklaşa düzenlediği programa yaklaşık 120 kişi katıldı.
Ahıskalı Hasan İskandar, "Bizler çok acı çekmiş bir milletin fertleriyiz. Yıllarca Peygamber Efendimiz (SAS)’in kutlu doğumunu toplu bir şekilde kutlayamadık.” dedi.  İskandar Amerika’da Türk kardeşleriyle birlikte böyle manevi geceleri idrak edebildikleri için çok memnun olduklarını ifade etti.Kur’an-ı Kerim okunduktan sonra cemaate mevlit şerbeti ve helva ikram edildi. Tüm İslam alemi ve insanlık için yapılan dualar da programdaki yerini aldı.  


© NNA-TV


Категория: AHISKA HABER | Добавил: alim (09/Фев/2013)
Просмотров: 1185 | Комментарии: 2 | Рейтинг: 5.0/2
Всего комментариев: 2
2 Khorshed  
Allah sizlerden de razı olsun.

1 Arkadiusz  
Allah bu gfczel kitapları yazdığınız ie7in siedlrezn razı olsun kardeşlerim Ankara ikamet ediyorum tfcm kitaplarınızı alabileceğim bir kitape7ı adresi verirseniz sevinirim..Allah yardımcınız olsun bu gfczel eserleri tfcm insanlığa okutmak lazım inşallah birgfcn bunu başarabiliriz

Добавлять комментарии могут только зарегистрированные пользователи.
[ Регистрация | Вход ]