http://nativeahiska.ucoz.org/post-177-1214146847_22.gif
Приветствую Вас, Гость
Главная » Статьи » SON DAKİKA » AHISKA HABER

Gül, ABD'deki Ahıskalı Türkleri kabul etti

Gül, ABD'deki Ahıskalı Türkleri kabul etti

New York'ta temaslarını sürdüren Türkiye'nin Cumhurbaşkanı Abdullah Gül, ABD'de yaşayan Ahıskalı Türkler ile Türkevi'nde bir araya geldi.

http://ahiskatech.ucoz.org/gul-abd-de_yasayan_ahiska_turkleri_kabul_etti.png

 New York'ta Türkevi’nde Ahıska Türkleri'ni kabul eden Cumhurbaşkanı Gül, ister Cumhurbaşkanı olsun isterse Dışişleri Bakanı olarak hangi sıfatla ABD'ye gelirse gelsin mutlaka Ahıska Türkleri ile bir araya geldiğini anlatarak, anavatanlarından koparılan Ahıska Türkleri'ni her geldiğinde daha iyi görmenin kendisini çok mutlu ettiğini ifade etti. Türkiye'nin her zaman Ahıska Türkleri'nin yanında yer aldığını, sorunlarının çözümü için çaba gösterdiğini ifade eden Cumhurbaşkanı Gül, Ahıskalı Türklerden başta eğitim olmak üzere yaşadıkları toplumlara uyum konusunda gayret göstermelerini istedi. Kabulde kendilerini her defasında kabul etmesinden dolayı Cumhurbaşkanı Gül’e minnettarlıklarını ifade eden Ahıska Türkleri ise, ABD de gerçekleştirdikleri faaliyetler ve sorunları hakkında Cumhurbaşkanı Gül’e bilgi verdiler.


Daha sonra Amerika'daki Türk dernek temsilcilerini kabul eden Gül, Türkevi'nde bulunan Sergi Salonu'ndaki Peyami Gürel Resim Sergisi'ne katıldı. Gül'ün ABD'de yaşayan Türk vatandaşlarıyla resepsiyonda bir araya gelmesi bekleniyor.

Категория: AHISKA HABER | Добавил: alim (27/Сен/2013)
Просмотров: 904 | Рейтинг: 5.0/3
Всего комментариев: 0
Добавлять комментарии могут только зарегистрированные пользователи.
[ Регистрация | Вход ]