http://nativeahiska.ucoz.org/post-177-1214146847_22.gif
Приветствую Вас, Гость
Главная » Статьи » SON DAKİKA » AHISKA HABER

Bursa'da Ahıskalı Türklere Sahte Ehliyet Satmışlar
Bursa'da Ahıskalı Türklere  3000 TL'ye  Sahte Ehliyet Satmışlar.

Bulundukları ülkelerde Türk oldukları için maruz kaldıkları musibet ve sıkıntıları yüzünden Türkiye'ye göç etmek zorunda kalan  Ahıskalı Türklere Sahte Belgeler üzerinden  Ehliyet ve Kimlik Düzenlenerek, Bursa Emniyet Müdürlüğü'ne Onaylattıktan Sonra 1500-3000 TL arasında Sattiklari-Ileri-Surulen 18 Kişilik -Çete -Çokertildi.Ahıskalı  Göçmenleri geldikleri ülkelerde Ehliyetleri varmış gibi gösterip, Bursa Emniyet Müdürlüğü'nde Onaylattıktan Sonra
Sahte Ehliyeti 1500-3000 TL arasında sattiklari öne sürülen 18 kişi Savcılık tarafından takibe alındı.
Yaklaşık 6 ay süren araştırma sonucu polis, her bir ehliyet için 1500-3000 lira TL aldığı belirlenen Niyazi T., Şakir K., Erdal V. (41), Ahmet A. (61), Erdoğan Ö. (43), Cemal T. (69), Cengiz K. (47), Talip A. (50), Yusuf S. (33), Yahya K. (42), Yusuf S. (33), Ekrem Y. (31), İsmail Ç. (29), Halil A. (43), Bayram A. (24), Dinçer K. (24), Zeynep B. (39) ve İsmail İ.'yi (48) düzenlenen eş zamanlı operasyonlarda 18 kişi gözaltına alındı.
Emniyet Müdürlüğü'nde sorgulanan zanlılar çıkartıldıkları nöbetci savcılık ve mahkeme tarafından tutuksuz yargılanmak üzere serbest bırakıldı.

video


Şebekenin elebaşısı olduğu öne sürülen Bursa'da Ahıskalı Göçmen Türkler Derneği Başkanı , "Ben Ahıska Türkleri Derneği’nin yöneticisiyim. Hemşehrilerime yardımcı olmak için hareket ettim. Onlara denklik işlemleri hususunda yardımcı oldum. Bunun dışında hiçbir suça karışmadım. Hakkımdaki suçlamaların hiçbirini kabul etmiyorum” dedi.

Verdikleri ifadede yöneltilen suçlamayı kabul etmeyen  Ahıskalı Türkler, "Hakim bey biz bu evrakların sahte olduğunu bilmiyorduk. Bilseydik, hiç yapar mıydık? Biz bu işten anlamıyoruz. Eğer niyetleri bizi Anavatan Türkiye'den,
bezdirmek ise, bu durum asla kabul edilemez. Biz Türk'üz Türk olmaktan mutluluk kıvanç duymaktayız. Bize sahip çıkan, bize kucak açan Türkiyemizin kanunlarına saygılıyız. Eğer belgeler içerik bakımından veya muhteviyatı itibariyle gerçeği yansıtmıyorsa, Emniyet Müdürlüğü'ndeki Polis arkadaşların aklı neredeydi?, neden geçerli bir belge olarak kabul gördü.  Türkiye'de  yabancı ehliyetleri sahte evrak ve kimliklerle Türk ehliyetine çevir üzerinde bir sürü sahtekarlık dönüyor. Maalesef biz sahtekarların oyununa geldik. Adalet yerini bulacaktır” dedi.
Dava eksikliklerin giderilmesi için ertelendi.

© NNA-TVКатегория: AHISKA HABER | Добавил: alim (22/Июн/2013)
Просмотров: 1348 | Рейтинг: 5.0/9
Всего комментариев: 0
Добавлять комментарии могут только зарегистрированные пользователи.
[ Регистрация | Вход ]