http://nativeahiska.ucoz.org/post-177-1214146847_22.gif
Приветствую Вас, Гость
Главная » Статьи » SON DAKİKA » AHISKA HABER

Ahıska Türkleri üzerinde büyük oyun ve yeni tuzaklar.
 Ahıska Türkleri üzerinde büyük oyun ve yeni tuzaklar.

Bugün bazı internet sitelerinde çıkan 'Kırmızı Bülten ile aranan Interpol suçlusu Said M'nin  bir Ahıska Türkü olduğu haberi, tümüyle gerçek dışıdır.Türkiye'de bazı gazete ve internet sitelerinde, bugün (28 Aralık 2013) çıkan haberlerde, Kazakistan'da bir yağma olayına karıştığı iddiasıyla Interpol tarafından aranan ve Bursa'da polis tarafından yakalanan Kazakistan vatandaşının bir Ahıska Türkü olduğu iddia ediliyor.

Ahıska Türkü olmadiği halde hazırladığı sahte belgelerle kendisini Ahıskalı olarak tanıtan, hakkında işlediği gasp suçundan Kazakistan'da "Kırmızı Bülten"le  yakalama kararı bulunan Said M. Bursa Emniyet Müdürlüğü Yabancılar Şubesi'ne ikametgah tezkeresi için müracaat edince yakalandı.

Türk asıllı olduğu,ancak bir Ahıska Türkü olmadiği öğrenilen Said M. 5 ay önce hamile olan eşiyle Bursa'ya gelip Ahıskalıların oturduğu İnegöl ilçesine yerleştiğini, hakkındaki iddialarla hiçbir ilgisinin olmadığını,suçu oradaki işkenceden kurtulmak için üstlenmek zorunda bırakıldığını ve yaşanan olaylar sonrası Türkiye'ye sığınmak zorunda kaldığını söyledi. Tutuklanarak cezaevine konulan Said M. ile ilgili iade işlemlerinin önümüzdeki günlerde başlanacağı ifade edildi.Ahıskalı'lar hiçbir zaman Kırmızı Bülten ile aranmamıştır. Bunu kontrol etmek için İnternetten kırmızı bülten sayfasına http://www.interpol.int/Wanted-Persons girip arananlar listesine bakmak yeterli olacaktır.Ahıskalıların adının karıştırıldığı bu haberler yalan ve iftiradan başka bir şey değildir. Bu haberlerin maksat ve kaynakları bellidir. Türkiye kamuoyunun bu haberlere itibar etmemesini önemle duyururuz!

Bu güne kadar yapılmış olan Ahıska Türk'ü olup olmadığına dair tespit ve kabul şartları böyle yapıyorsa,eğer Ahıska Türk'ü bile bu ülkede bu kadar sahipsizse, eğer Ahıskalıların yabancılar için ikamet tezkeresi hakkı bile bu memlekette korunamıyor ise vay bu Milletin haline.

Категория: AHISKA HABER | Добавил: alim (29/Дек/2013)
Просмотров: 1474 | Рейтинг: 5.0/11
Всего комментариев: 0
Добавлять комментарии могут только зарегистрированные пользователи.
[ Регистрация | Вход ]