http://nativeahiska.ucoz.org/post-177-1214146847_22.gif
Приветствую Вас, Гость
Главная » Статьи » SON DAKİKA » AHISKA HABER

ABD'nin Massachusetts eyaletindeki Ahıskalılar`ın 3-cü Uluslararası Konferansıda IŞİD`ci ve Paralel`cilerin tehlikeli gerginliği.
ABD'nin Massachusetts eyaletindeki  Ahıskalılar`ın 3-cü Uluslararası Konferansıda IŞİD`ci ve Paralel`cilerin tehlikeli gerginliği

ABD'nin Massachusetts  eyaletindeki  Ahıskalılar`ın 3-cü Uluslararası Konferansıda IŞİD`ci ve Paralel`ci görüşlü oldukları iddia edilen iki grup arasında çıkan gerginliğe ABD polisi müdahale etti. New England Üniversitesi'nde düzenlenen  kongrede bir konuşma yapmak isteyen Ahıska Türk Amerikan Dernekleri Konseyi Başkanı İslam Şahbandarov Konferansa alınmadı.Massachusetts'te düzenlenen 3-cü Ahıska Konferansı'nın "Paralel Yapı" tarafından organize edildiğini, konferansa katılanların Ahıskalılar ile hiçbir ilgisi olmadığı herkes tarafından bilindiğini ifade eden Şahbandarov, başkent Washington'daki ermeni karşıtı gösteriye katıldıkları için salona alınmadıklarını iddia etti.
Bu arada hatırlatalım; Şahbandarov başkanlığındaki yaklaşık 700 Ahıska Türkü, ABD'deki Türklerin 1915 olaylarıyla ilgili Ermeni iddialarına karşı 24 Nisan'da Washington'da düzenlediği mitinge katılmıştı.

Amerika`daki Ahıska Türkleri`nin Liderlerinden ve İmamlarından Yusuf Shakhanov "Amerika`da yaşayan Ahıskalılar olarak bizlere dünyanın muhtelif ülkelerinde yaşayan Ahıskalı Liderlere, ihtiras ve ayrımcılığın iyice ivme kazandığı bugünlerde vicdan sahiplerine çok önemli vazifeler düşmektedir” dedi.
"Biz halkımızın refahından başka bir şey düşünmüyoruz.Bu hedefe ulaşmanın en sağlıklı yolu şüphesiz çocuklarımızı en iyi şekilde yetiştirmekten geçmektedir. Bizim Amerika`da en mühim meselemiz  çocuklarımız ve genç neslimizdir. Onların en önemli meselesi de eğitimdir. Çocuklarımızı kız erkek ayırd etmeden mutlaka en iyi eğitimi vermeliyiz. Bu anlamda dünyada eğitimde bir marka haline gelen ve Amerika`ya geldiğimiz ilk yıllarda bize sahip çıkan Türk Kültür Merkezleri ve  Fethullah Gülen Hocaefendi'nin Eğitim Kurumları ile mümkün" diye konuşmasına devam eden Shakhanov," On yıldır sadece Cumhurbaşkanı, Başbakan ve bir iki Bakanın göstermelik bir kaç toplantısından başka tam on yıldır bizlere zerre kadar faydası olmayan RTE ve AKP`ye ne oldu ki bugün bizler için seferberlik! ilan etmişler? Onlar önce Türkiye`deki Ahıskalılar`a sahip çıkıp vatandaşlık versinler ve  bizi de insan yerine koysunlar" dedi.Ahıska Türk Amerikan Dernekleri Konseyi Başkanı İslam Şahbandarov'un Mason ve
IŞİD destekcisi bir liderin dalkavuğu olduğunu, bir üniversitedeki konferansı basacak kadar cahil, militan, haydut olduğunu
söyleyen Halid Tarık Şener çok ilginç bir 'IŞİD' destekcisi iddiasında'da bulundu.

Alınan son bilgilere göre Paralel`cilerin 7 Haziran'da Dayton'da düzenlenmesi planlanan Uluslararası Ahıska  Konferansı sırasında saldıracaklarına dair söylentilerinde ortada dolaştığı belirtiliyor.


Print Friendly Version of this pagePrint Get a PDF version of this 
webpagePDF© NATIVE AHISKA NEWS
Категория: AHISKA HABER | Добавил: alim (25/Май/2015)
Просмотров: 698 | Рейтинг: 5.0/5
Всего комментариев: 0
Добавлять комментарии могут только зарегистрированные пользователи.
[ Регистрация | Вход ]