http://nativeahiska.ucoz.org/post-177-1214146847_22.gif
Приветствую Вас, Гость
Главная » Статьи » SON DAKİKA » AHISKA HABER

6 Yaşındaki Ahıskalı Nezaket’in kanserle zor savaşı
6 Yaşındaki Ahıskalı Nezaket kanserle boğuşuyor

Her türlü zorlukları aşarak Türkiye'ye siginan Ahıskalı mültecilerin yoğun olarak bulunduğu  Bursa’dа, Pınarbaşı Kestanelik Meydan Camii’nde imamlık yapan Ahıskalı Ruşen Ali' Oğlu Şu sıralarda büyük bir çaresizlik içinde.Azerbaycan’da tedavisi mümkün olmayan bir hastalığa yakalanan ve Bursa - Uludağ Üniversitesi Tıp Fakültesi Çocuk Hematoloji Hastanesi'nde tedavi altına alınan
Camii imamı Ruşen’nin Ablası’nin 6 yaşındaki kız çocuğu Nezaket Ahmedova'ya İleri derecede lösemi, yani kan kanseri teşhisi konulmuş.

AİLE ZOR DURUMDA

Türkiye'de sayıları 65 bine ulaşan Ahıskalı mültecilerin yeşil kart dahil hiçbir sosyal güvencesi yok.
Kan kanseri tedavisi gören, dahası acilen yoğun kemoterapi seanslarına başlanan AhıskaTürkü 6 yaşındaki Nezaket'in sosyal güvence olmadan kanser tedavisini gerçekleştirmenin mümkün olmayacağı söyleniyor.


HAYIRSEVERLERE ÇAĞRI
Kestanelik Meydan Camii İmamı olan dayısı Ruşen Ali' Oğlu'da çaresiz.
Çaresizliği, kan kanseri tedavisinin hayli ciddi bir para gerektirmesi nedeniyle çok daha büyük.
Kanser, çocukluk çağında da görülen ve hayatı tehdit eden ciddi bir hastalıktır. Oluşumunda genetik ve çevresel faktörlerin rol oynadığı bu hastalık grubunun gerek tanımlanması ve gerekse tedavisi oldukça pahalıdır. Türk vatandaşı olamadığı için Nezaket’in sosyal güvencesi yok. O nedenle ilaçlarını alabilecek maddi imkan yok.
Ruşen Hoca bir yandan Nezaket’in başında beklerken bir yandan çaresizlik içinde çırpınıyor. Elinden dua etmekten başka bir şey gelmiyor. Şifa dilemek kadar, Nezaket’e uzanacak hayırsever elleri için de dua ediyor.© NNA-TV


Категория: AHISKA HABER | Добавил: alim (25/Июл/2013)
Просмотров: 864 | Рейтинг: 5.0/4
Всего комментариев: 0
Добавлять комментарии могут только зарегистрированные пользователи.
[ Регистрация | Вход ]